PF Logo Express poszerza powierzchnię magazynową w Poznaniu, stając się największym najemcą P3 w Polsce
28/02/2014

Na początku lutego bieżącego roku firma PointPark Properties (P3), będąca wyspecjalizowanym inwestorem, deweloperem i zarządcą obiektów magazynowych, przekazała spółce PF Logo Express klucze do magazynu o powierzchni 21 329 m².

Obejrzyj wideo »

Na początku lutego bieżącego roku firma PointPark Properties (P3), będąca wyspecjalizowanym inwestorem, deweloperem i zarządcą obiektów magazynowych, przekazała spółce PF Logo Express klucze do magazynu o powierzchni 21 329 m². Magazyn, zaprojektowany przez P3 na specjalne zamówienie, zgodnie ze szczególnymi wymaganiami i potrzebami Klienta, będzie stanowił część obiektu produkcyjno-dystrybucyjnego spółki w PointPark Poznań. Dzięki tej inwestycji, przestrzeń zajmowana przez PF Logo Express w poznańskim centrum logistycznym ulegnie niemal podwojeniu, tym samym czyniąc z PF Logo Express największego najemcę P3 na terenie Polski.

Należąca do grupy PF Concept International firma PF Logo Express specjalizuje się w projektowaniu i produkcji promocyjnych upominków takich, jak parasolki, zapalniczki, latarki, narzędzia, plakaty oraz koszulki dla ponad 9 000 klientów korporacyjnych działających w ponad 60 krajach na całym świecie. Od 2011 roku spółka wynajmuje na terenie PointPark Poznań powierzchnię 23 000 m², na której znajduje się specjalistyczny dział dekoracyjny zajmujący się opracowywaniem wzorów produktów dla klientów, wśród których znajdują się największe światowe marki. Rozszerzoną przestrzeń na terenie poznańskiego parku biznesowego firma będzie wykorzystywać jako swoje główne centrum dystrybucyjne obsługujące Klientów na terenie Europy.

Firma P3 rozpoczęła budowę obiektu o powierzchni 26 743 m² we wrześniu 2013 roku. Pomimo nieprzychylnych warunków pogodowych, jakie pojawiły się zimą, prace budowlane zakończono zgodnie z harmonogramem, a 3 lutego 2014 r. obiekt został przekazany najemcy. Większość budynku zajmować będzie spółka PF Logo Express, zaś pozostałe 5 414 mpowierzchni dostępne będzie do wynajęcia dla innych klientów.

„Decyzja PF Logo Express o podwojeniu powierzchni wynajmowanej w PointPark Poznań i wykorzystaniu jej do stworzenia głównego centrum dystrybucyjnego firmy na terenie Europy stanowi dla nas potwierdzenie doskonałej lokalizacji naszego parku oraz jego wysokiej jakości infrastruktury. Prace nad rozszerzeniem obiektu rozpoczęliśmy zaledwie cztery miesiące temu, a terminową realizację tak dużego przedsięwzięcia zawdzięczamy świetnej pracy zespołów projektowego i budowlanego firmy Goldbeck (głównego wykonawcy projektu), którym nie przeszkodziła nawet potencjalnie zagrażająca pracom zima. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z naszej współpracy z firmą Goldbeck, Bankiem Pekao – stroną odpowiedzialną za finansowanie projektu – oraz zespołem PF Concept”, mówi Andrzej Wroński, pełniący w firmie P3 funkcję Country Head Poland.

PointPark Poznań zlokalizowany jest około 10 km od centrum Poznania, w pobliżu autostrady A2, która od 2012 r. zapewnia Warszawie bezpośrednią łączność komunikacyjną z Berlinem i dalszymi częściami Europy Zachodniej. Park zajmuje powierzchnię 194 569 m², z czego 105 000 m² przeznaczonych jest pod realizację projektów typu BTS.

Julie Svárovská
Business Development Manager Europe
+420 731 435 734
julie.svarovska@p3parks.com
 • P3 wybuduje magazyn centralny dla PepsiCo

  26 dni temu przez Informacje prasowe
 • Christophe Chauvard: Understanding retail trends, the customer-centric approach in the...

  w poprzednim miesiącu przez Blogi
 • Tomáš Kubín: The Future of Logistics is Building both Up… and Down

  2 miesięcy temu przez Blogi
 • Boom in online demand fuelling P3’s growth

  2 miesięcy temu przez Informacje prasowe
 • Centrum P3 Prague Horní Počernice domem dla największego laboratorium wirtualnej...

  2 miesięcy temu przez Blogi
 • Futurysta Sean Culey ostrzega: „Sprawy się skomplikują, naprawdę szybko.”

  3 miesięcy temu przez Blogi
 • DSV wynajmuje 33 000 m2 w parku P3 Błonie

  5 miesięcy temu przez Informacje prasowe
 • P3 powiększa zespół w Polsce

  5 miesięcy temu przez Informacje prasowe
 • Ostatnia kolumna wzniesiona w najnowszym budynku Clippera w parku P3 Poznań

  w ubegłym roku przez Informacje prasowe
 • P3 przekazuje nowy węzeł logistyczny w Sala Bolognese dla Automobili Lamborghini &...

  w ubegłym roku przez Informacje prasowe
 • Boiska dla szkoły w Brzozie w prezencie od P3

  w ubegłym roku przez Informacje prasowe
 • Bartłomiej Hofman obejmuje stanowisko Managing Directora w P3 w Polsce

  w ubegłym roku przez Informacje prasowe
 • Nowy węzeł logistyczny w parku P3 Sala Bolognese we włoszech dla Lamborghini & Ducati

  w ubegłym roku przez Youtube
 • JYSK wprowadził się do nowego magazynu w parku logistycznym P3 Piotrków

  w ubegłym roku przez Informacje prasowe
 • Nowy budynek dla Ingram Micro w parku P3 Lomme – zobacz jak powstawał

  w ubegłym roku przez Youtube
Ta strona używa plików cookies, aby uzyskać lepsze wyniki. Pozostając na niej i klikając przycisk "Potwierdź", zgadzasz się z ich używaniem. Więcej informacji tutaj POTWIERDŹ